سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو


چاپ

قیمت طلا در مراحل آماده شدن برای صعودی است
طلانیوز : موسسه سرمایه گذاری ای جی در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در مراحل ابتدایی یک روند صعودی قرار گرفته است.

 

 

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر در محدوده ۱۲۹۰ تا ۱۳۰۰ دلاری در نوسان بوده ولی موسسه سرمایه گذاری ای جی بر این باور است که روند قیمت طلا در بلندمدت کاملا صعودی خواهد بود و این فلز گرانبها در سرآغاز یک روند کاملا مثبت قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش اختلاف بین سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های بزرگ معتبر بین المللی از جمله اروپا و ژاپن عامل مهمی برای ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا خواهد بود. در حالی که آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اولویت قرار داده است ولی بانک های مرکزی اروپا ژاپن و کانادا همچنان نرخ بهره را پایین نگه داشته و سیاست های انبساطی پولی را ادامه می دهند.

 

عامل دیگری که موجب افزایش چشمگیر قیمت جهانی طلا در بلندمدت خواهد شد، کاهش سهم دلار در ذخایر ارزی بین المللی و افول جایگاه دلار آمریکا به عنوان ارز مسلط و برتر در سیستم مالی جهان است. این مساله آثار مهمی بر تورم و نرخ بهره در جهان خواهد داشت.

 

در صورتی که سیاست های ارزی کشورهای بزرگ جهان به سوی کاهش سهم دلار در ذخایر ارزی و مبادلات تجاری پیش برود، این مساله می تواند موجب افت شدید ارزش دلار طی سال های آینده شود.

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/k34qp


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷