سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو


چاپ

لختصاصی/ طلا در حال اماده شدن برای جنگ است توجه بازار بر روی نشست قدرال و سخنان پاول
طلانیوز:در هفته پیش رو که تعداد آخبار و آمارهای اقتصادی محدود است توجه بازارها با نزدیک شدن به زمان نشست سیاست های پولی فدرال رزرو هر روز بیشتر از قبل می شود و احتیاط سرمایه گذاران یکی از دلایل افت قیمت طلا است.

 

 

به گزارش بلومبرگف در میان گروهی از تحلیلگران بازار کالایی جهان احساس کلی و روند تنظیم مجدد قیمت طلا کاهشی است که این موضوع تحت تاثیر افزایش بیشتر نرخ بهره، امارهای اشتغال قوی تر از حد انتظار و بالار فتن ارزش دلار در آینده است.

 

آمار اشتغال امریکا در ماه می از افزایش ایجاد شغل های جدید به ۲۲۳هزار مورد خبر می دهد که از تعداد ۱۸۹ هزار مورد در پیش بینی ها رقم بیشتری را ثبت کرده است و باعث شده تا درصد بیکاری اقتصاد امریکا به ۳٫۸ درصد (کمترین میزان در ۱۸ سال گذشته)کاهش یابد.

 

تاثیر مثبت آمارهیا اقتصادی امریکا در بازار از همین حالا افزایش نرخ بهره را قطعی کرده و بر اساس ابزار پیش بینی روند بازار فدرال ۹۴ درصد بازار به افزایش ۲۵ واحد دیگر بر نرخ بهره اعتقاد قطعی دارند.

 

اما به باور سیمونا گامبرینی ،تحلیلگر در کاپیتال اکونومیست ، از انجا که تاثیر افزایش نرخ بهره از همین حالا هم در قیمت ها حساب شده است بیشتر توجه بازار و سرمایه گذاران به سخنان جرومی پاول در کنفرانس خبری بعد از نشست معطوف شده است.

 

از نظر گامبرینی عوامل کلیدی در بازار نگاه و چشم انداز فدرال رزرو به تورم و تنش های ژئوپلتیکی است. تا زمان برگزاری نشست فدرال سرمایه گذاران در روند خرید و سرمایه گذاری  جایگاه های طولانی مدت را برای سرمایه گذاری استفاد نخواهند کرد . آنها منظر اظهارات . پیش بینی جرومی پاول از وضعیت اقتصادی امریکا و همچنین نگرش این بانک به روند نرخ تورم هستند. همچنین نگرش فدرال رزرو به تنش های ژئوپلتیکی و تاثیر آنها در انتخاب سیاست های پولی نیز در تعیین روند قیمت طلا موثر است.

 

از نظر گامیرینی امسال فدرال رزرو ۳ بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد که مجموع تعداد افزایش های نرخ بهره با این حساب به ۴ بار خواهد رسید.همچنین این تحلیلگر اضافه کرد با اینکه فعلا افزایش نرخ بهره سر خط خبر ها برای توجه در بازارهای بین المللی است ف اما تمام این اتفاقات در اصل بستگی به روند و حرکات شاخص دلار خواهد داشت.

 

 

به باور کالین سیزینسکی از تحلیلگران ارشد در بازار ؛عاملی که احتمالا می تواند در طولانی مدت باعث فشار بر قیمت طلا شود این موضوع است که فدرال رزرو تصمیم بگیرد تا رها کردن سیاست های حمایتی خود را حتی در صورت رسیدن نرخ تورم به سطح ۲ درصد متوقف نکند.فدرال رزرو در آنصورت می تواند نرخ بهره در ۳ ماهه های سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ افزایش دهد و امکان دارند این روند حتی در صورت رسیدن نرخ تورم به ۲ درصد نیز ادامه پیدا کند.

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/k34hc


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷