سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو


چاپ

اختصاصی/ به دلیل نبود عوامل تکنیکال و عدم استفاد مناسب از تنش ها طلا این هفته افت قیمت خواهد داشت
طلانیوز: به نظر می رسد تنش های ژئوپلتیکی مه امید سرمایه گذاران برای حمایت از طلا بوده در حال کم شدن است که این موضوع چشم انداز قیمت طلا را کاهشی ارایه داده است.

 

 

به باور کالین سیزینسکی از تحلیلگران و مدیران با سابقه در بازار ،نگرانی های سیاسی در ایالیا و اسپانیا که می توانست سر خط خبر ها و اصلی ترین حامی ژئوپلتیک طلا باشند در حال محو شدن هستتند و البته این تحلیلگر در مورد نگرانی هایی که همچنان در مورد چینش دولت جدید ایتالیا و مخالفت انها با اتحادیه اروپا وجود دارد گفت: ایتالیا روندی شبیه به برگزیت را نخواهد داشت.

 

رفتار طلا طی هفته گذشته تا اندازه ای غیر منتظره بوده به طوریکه فلز زرد واکنش مناسبی را به افزایش تنش های ژئوپلتیکی نشان نداد و تاثیر این تنش ها آنطور که انتظار می رفت از طلا حمایت نکرد.یکی از مهمترین کاتالیزورها در بازار افزایش تنش تجاری بین امریکا و دیگر شرکای تجاری ان بود.در حالیکه مذاکرات تجاری با چین در حال انجام است ف پنجشنبه امریکا از وضع قطعی تعرفه های جدید وارداتی بر فولا و الومینیوم خبر داد. کشورهای شامل این مالیات از جمله کانادا،مکزیک و اتحادیه اروپا از قوی ترین اقتصاد های جهان هستند که در صورت به وجود امدن هرگونه مشکل و تنش  تجاری چون تاثیر سنگینی را بر بازارها خواهند داشت قاعدتا باید باعث حمایت و افزایش قیمت طلا می شد که متاسفانه آنطور که باید تاثیری در قیمت نداشت.

 

به باور این تحلیلگر دلیل واکنش خلاف انتظار طلا در استفاده از تنش های ژئوپلتیکی روند و قدرت دلار طی این مدت است.

 

با یانحال سرمایه گذاران نباید به خاطر روند کوتاه مدت طلا شهامت خود را از دست دهند چراکه به باور گروهی از تحلیلگران روند صعود ارزش طلا در نیمه سال ۲۰۱۸ خواهد بود و ما انزمان با طلای در سطوح بالا روبرو هستیم

 

به باور رایان مک کی ، استراتژیست کالایی در دی تی سکیوریتی ،طلا در ۳ ماهه چهارم امسال بالای ۱۳۰۰ دلار در هر اونس قرار خواهد گرفت.

 

فدرال رزرو تصمیم گرفته تا به نرخ تورم اجازه دهد به بالای سطح ۲ درصد صعود کند که این موضوع یعنی سیاست حرکت آهسته و پیوسته در مورد نرخ بهره ..هرچه فاصله بین زمان های افزایش نرخ بهره بیشتر باشد فلز زرد فرصت بیشتری برای استفاده از کاتالیزورهای افزایشی خواهد داشت. سیاست جدید فدرال رزرو باعث خواهد شد تا نرخ بهره واقعی پایین بماند و یا حداقل از بالانر نرود که این موضوع باعث گرفته شدن بخشی از قدرت دلار خواهد شد.

 

به باور مک کی که خود از طرفداران کاهش قیمت طلا حداقل در هفته پیش رو و کوتاه مدت است ،تاثیر آمارهای اشتغال روز جمعه این هفته مشخص می شود و طلای جهان در بالای سطح ۱۲۸۰ دلاری داد و ستد خواهد شد.

 

به نظر لوکمان اوتونگا ،محقق و تحلیلگر در FXTM  اعتقاد دارد که هفته پیش رو ،هفته سبک سنگین کردن وضعیت بازار از جانب طلا برای انتخاب مسیر است و همچنان توجه سرمایه گذاران به واکنش های طلا در سطح ۱۳۰۰ دلاری باقی خواهد ماند.

 

از نظرتکنکیال ضعف طلا در پایین سطح ۱۳۰۰ دلاری باعث افزایش احتمال افت بیشتر آن تا ۱۲۸۰ دلار در هر اونس خواهد شد و یک پیروزی کوتاه و صعود به بالای ۱۳۰۰ دلار هم ممکن است توانایی رساند طلا را به ۱۳۲۴ دلار در هر اونس داشته باشد.

 

دیروز ترندایک در مصاحبه گفته بود دلیل ضعف فعلی طلا عدم موفقیت فلز زرد در ۴ بار حمله به سطوح ۱۳۰۵ و ۱۳۰۸ دلاری است.طلا به دلیل کمبود عوامل تکنیکال در حال حاضر هنوز نتوانسته مسیر بعدی خود را انتخاب کند ،هرچند به باور ما در کوتاه مدت سطح حمایتی طلا در ۱۲۸۰ تا ۱۲۹۰ دلار تشکیل شده است.

 

همچنین به باور تورندایک در حالیکه بازارها به دقت نشست فدرال رزرو را دنبال خواهند کرد،دیگر آمارهای اقتصادی در هفته پیش رو می تواند در تعیین قیمت طلا موثر باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/k34qw


موضوع : اخبار سکه و طلا
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۷