سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

مسکن مهر در دولت قبل آغاز شد و قرار بود که ۱۸ماهه مردم به خانه هایشان برسند اما با گذشت حدود ۸سال از اجرای این طرح همچنان شاهد بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر هستیم.

– بارها از طریق مجلس شورای اسلامی پیشرفت و زمان تحویل مسکن مهر مورد بررسی قرار گرفت و هر بار وزارت راه و شهرسازی تحویل واحدهای مسکن مهر را به زمانی موکول می کرد تا بتواند زمان بخرد.

در زمان انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم، آقای روحانی و جهانگیری طوری وانمود کردند که مسکن مهر در حال پایان است که گویی در طول چند هفته آینده بعد از این اظهار همه واحدهای متقاضیان مسکن مهر به پایان می رسد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

مسکن مهر در طول ۵ سال گذشته پیشرفت زیادی نداشت و اگر قرار بود این طرح از ابتدای دولت یازدهم آغاز و در همان دولت به پایان برسد زمان کافی برای اجرای این پروژه بود اما یک سال از دولت دوازدهم نیز گذشته و هنوز واحدهای مسکن مهر اطراف تهران تحویل متقاضیان نشده است.

علاوه بر بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر شاهد دریافت سود دوران مشارکت از مردم هستیم در حالی که پیمانکاران مسئول بدقولی در اجرا و پیشرفت پروژه هستند اما بانک مسکن به دلیل این که متقاضی را می شناسد از وی سود دوران مشارکت را دریافت می کند و این رویه باید اصلاح شود.

وزارت راه و شهرسازی ناگزیر به اجرای قانون است و باید واحدهای مسکن مهر را تحویل دهد.

برخی عنوان می کنند که پیمانکار بدقولی می کند و در این صورت پیمانکاران بدقول باید در لیست جریمه دولت قرار داشته باشند تا از این دست مشکلات به وجود نیاید.

مسکن مهرهای باقیمانده مهمترین بخش پروژه مسکن مهر هستند که در اطراف تهران قرار دارند و هر روز تأخیر در تحویل آن خانه ها به هزینه خانوارهای ضعیف می افزاید.

فرج الله رجبی – عضو کمیسیون عمران مجلس سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت جام جم آنلاین، تاریخ انتشار: ۱۰خرداد۱۳۹۷ ، کدخبر: ۳۳۱۲۲۶۳۱۶۴۸۵۴۸۱۳۴۰۷: www.

jamejamonline.

ir
کلید واژه ها: مسکن مهر – مسکن – وزارت راه و شهرسازی – پیمانکار – دولت – پیمانکاران – انتخابات ریاست جمهوری – پیشرفت – وزارت راه – مجلس شورای اسلامی – پروژه – شهرسازی – ریاست جمهوری – دولت یازدهم – وزارت – تهران – بانک مسکن – جهانگیری – خانه – مردم – مجلس – انتخابات – دولت قبل – جمهوری – اسلامی – روحانی – مشکلات – جام جم – جریمه – عمران


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷