سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

در چند وقت اخیر شایعات زیادی درباره فروش قبرهای چند طبقه لاکچری در نقاط ویژه بهشت زهرا مطرح شد که نگرانی های زیادی درباره فروش قبرهای چند میلیاردی به وجود آورد.

– بیشتر این نگرانی ها البته از تب بالارفتن نرخ فروش قبرها نشات می گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایران،برخی معتقد بودند که ممکن است همان طور که نرخ فروش مسکن در ماه های اخیر بالا رفته است، این وضعیت به خانه های ابدی نیز سرایت کرده و نرخ قبرها را تا چندین برابر افزایش دهد.

اما حالا مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با رد فروش قبرهای چند میلیاردی از یک میلیارد گرفته تا ۳ میلیارد در این آرامستان می گوید که هیچ کدام از این شایعات، واقعیت ندارد.

او البته اینکه ممکن است، قبرهای چند میلیاردی در تهران خرید و فروش شود را رد نکرده و می گوید که شاید در نقاطی دیگر این اتفاق بیفتد، اما در بهشت زهرا نه! او ارزان ترین قبر در این آرامستان را صفر ریال یعنی رایگان اعلام کرده و گران ترین قبر را با قیمت ۱۵ میلیون تومان به قبرهای چند طبقه ای مربوط می داند.

او با صراحت فروش هرگونه قبر بالای این نرخ مصوب را رد کرده و می گوید: هم اکنون هر شهروندی که به بهشت زهرا مراجعه کند، بدون آنکه از وضعیت مالی اش سؤال کنیم، به او یک قبر یک طبقه از سه طبقه اهدا خواهیم کرد.

البته طبقه دوم و سوم هر کدام به قیمت ۷۵۰ هزار تومان به قیمت یارانه ای به فروش می رسد، درحالیکه هر کدام از این قبرها برای خود شهرداری، حدود ۲ تا ۲ و نیم میلیون تمام می شود.

فرد مراجعه کننده می تواند برای دو قبر دیگر سند دریافت کرده و هزینه ای معادل ۲ میلیون تومان بپردازد.

سعید خال معاوضه قبر با خودروی بوگاتی و پورشه را هم رد کرده و می گوید: ما در تاریخ ۴۶ ساله بهشت زهرا قبر بالای ۱۵میلیون تومان نفروخته ایم.

وی با بیان اینکه کل خدمات متوفی در حدود ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است، ادامه می دهد: این خدمات از سال ۹۵ تا به امروز هیچ افزایشی نداشته و در قیاس با شهرستان های درجه ۳ کشور مثل رشت که حدود ۵۰۰ هزار تومان است هم ارزان تر تمام می شود.

به گفته وی در سال ۹۵، بیش از ۲۲هزار قبر به شکل رایگان به مردم عادی و برخی افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد اهدا شده است.

وی همچنین از ارائه لایحه ای به شورای شهر تهران، برای نرخ گذاری جدید خدمات ارائه شده خبر داده و تأکید می کند: در این لایحه برخی نرخ ها کاهش یافته، برخی ثابت مانده و نرخ برخی از خدمات هم اضافه شده است.

خال ادامه می دهد: تعداد اندکی از قبرهای ما طبقه ای ۱۵ میلیون تومان است و بیشتر قبور بین ۲ تا ۷٫

۵ است؛ بجز موارد خاص که ۱۵ میلیونی است.

این قبرها هم در قسمت های قدیمی بهشت زهرا است که معمولاً فضای سبز و زیرساخت های آن تکمیل شده است و قدمت بالای چهار دهه دارد.

وی با اعلام ممنوعیت واگذاری و خرید وفروش قبر در بهشت زهرا می گوید: صاحب قبر فقط اجازه دارد، امتیاز قبر خریداری شده را به والدین، همسر، فرزند و والدین همسر واگذار کند.

کلید واژه ها: بهشت زهرا – میلیارد – فروش – خرید و فروش – سازمان بهشت زهرا – قیمت – رایگان – شایعات – افزایش – کمیته امداد – تهران – سلامت نیوز – گران ترین – شورای شهر – مدیرعامل – خرید – اهدا – بهزیستی – واقعیت – بوگاتی – یارانه – هزینه – سلامت – امروز – امداد – تاریخ – گزارش – پورشه – شورای – نیوز


موضوع : اخبار املاک
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۷