سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از کاهش برداشت آب از سد اکباتان در شرایط فعلی خبر داد.
به گزارش “همدان نیوز”، سید هادی حسینی بیدار ظهر امروز در نشست فرماندهان بسیج ادارات استان همدان با رویکرد صرفه جویی در مصرف آب در ادارات با بیان اینکه صنعت آب و برق به صورت تیمی و بسیجی وار عمل می کند، اظهار کرد: یکی از مزیت های کار تیمی این است که امور با سازگاری پیش می رود.
وی تعهد را یکی دیگر از نکات مهم دانست و ادامه داد: مجموعه همکاران صنعت آب و برق در روز بارانی چاه ها را تجهیز می کردند و این تلاش باعث شد که خداوند الطاف خود را بر ما ارزانی داشته باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه بارش اردیبهشت ماه بسیار ارزشمند بود، افزود: ما هیچگاه فکر نمی کردیم که بارش در بهار به قدری بالا باشد که تا این وقت از سال، کشاورزان پمپ آب چاه های خود را روشن نکنند.
وی ادامه داد: با تلاش همکاران صنعت آب و برق و بارش الطاف الهی، در حال حاضر ۳۰۰ لیتر در ثانیه آب از سد برداشت می شود در حالی که سال گذشته در این زمان یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه برداشت آب صورت می گرفت.
حسینی بیدار با اشاره به اینکه بسیج ادارات مهم است و با تفکر بسیجی، ایثار و تعهد نیروها را پیش می برد، گفت: ما همواره با تفکر مثبت پیش می رویم و نمی توانیم و نمی شود در کارها نداریم.
وی با بیان اینکه ۱۷ میلیون متر مکعب پساب فاضلاب در حد آب شرب تصفیه می شود، افزود: این پساب در اختیار نیروگاه قرار می گیرد تا از آب های زیرزمینی استفاده نکنیم که بر این اساس ۲۵ چاه آب مسدود شد که کار بزرگی در سطح کشور بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان وضعیت آب در استان را خوب ندانست و گفت: با وجود اینکه وضعیت بارش خوب بود، اما در زمستان برفی نداشتیم و باید با کمک مردم بتوانیم این بحران و تنش آبی را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به اینکه با ایجاد بند انحرافی در رودخانه خاکو اکنون ۶۰۰ لیتر در ثانیه آب برداشت می کنیم، اضافه کرد: این مسئله باعث شد برداشت از آب سد نیز کاهش یابد.
حسینی بیدار با بیان اینکه در سال ۸۶، یک هزار و ۸۵۰ لیتر در ثانیه آب در همدان تولید می شد، افزود: اکنون با گذشت ۱۱ سال و با وجود افزایش جمعیت، مساکن مهر، افزایش انشعابات، یک هزار و ۹۵۰ لیتر در ثانیه آب تولید می شود که حدود ۳۰۰ لیتر کاهش تولید آب در همدان داریم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه اگر فرماندهان بسیج در ادارات هر کاری را می توانند انجام دهند، گفت: امسال می خواهیم صرفه جویی ویژه ای در بخش آب صورت گیرد و باید هر نهاد یا منزلی ابتدا از خود شروع کند.


موضوع : اخبار عمومی اقتصادی
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷