سریعترین موتور جستجوگر خبر پارسی - اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های پارسی زبان

جستجو

درحالی که قیمت های نفت به بشکه ای ۸۰ دلار نزدیک می شود، تقاضای آسیا هم در سطح رکوردی خود قرار دارد که این باعث شده، هزینه عطش نفت خام این منطقه امسال به رقم ۱ تریلیون دلار برسد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازشما نیوز ، به نقل از رویترز، درحالی که قیمت های نفت به بشکه ای ۸۰ دلار نزدیک می شود، تقاضای آسیا هم در سطح رکوردی خود قرار دارد که این باعث شده است هزینه عطش نفت خام این منطقه امسال به رقم ۱ تریلیون دلار برسد، که این تقریبا دو برابر آن چیزی است که در شرایط آرامش بازار در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ هزینه شده است.

قیمت های نفت از ژانویه تا کنون ۲۰ درصد رشد کرده اند و حالا فاصله کمی با ۸۰ دلار برای هر بشکه دارند.

چنین قیمت هایی از سال ۲۰۱۴ تا کنون دیده نشده بود.

در حالی که دلار آمریکا، که تمام نفت جهان به وسیاه آن تجارت می شود، هم تقویت شده است، نگرانی هایی در مورد این به وجود آمده است که اقتصادها آسیب ببینند؛ مخصوصا در کشورهای آسیایی که وابسته به واردات هستند.

بالا رفتن هزینه ها تاثیری تورمی خواهد داشت که هم به مصرف کنندگان و هم به کارخانه ها آسیب خواهد زد.

بانک سرمایه گذاری آربی سی کپیتال مارکتز، این ماه در یادداشتی هشدار داد: آسیا از همه بیشتر در مقابل جهش قیمت نفت آسیب پذیر است.

مصرف کنندگان منطقه آسیا اقیانوسیه، بیش از ۳۵ درصد از ۱۰۰ میلیون بشکه نفتی را که هر روز در جهان مصرف می شود، استفاده می کنند و سهم جهانی این منطقه، همچنان در حال افزایش است.

همچنین این منطقه کمترین تولید نفت را به خود اختصاص داده است و کمتر از ۱۰ درصد نفت جهان را تولید می کند.

بانک آمریکایی مورگان استنلی، این هفته گفت که استفاده از سوخت دیزل، ۱۰-۲۰ درصد هزینه های معدن کاران را تشکیل می دهند، درحالی که نفت مسئول ۴ تا ۵۰ درصد هزینه های تولید برق است.

این بانک اعلام کرد: بنابراین افزایش قیمت نفت کل منحنی هزینه را به سطح بالاتری انتقال داده است.

چین همچنان بزرگترین واردکننده نفت آسیا و جهان است.

این کشور در ماه آوریل ۹٫

۶ میلیون بشکه نفت خام سفارش داد و این تقریبا ۱۰ درصد مصرف کل جهان است.

با قیمت های موجود، هزینه نفت مصرفی چین، روزانه ۷۶۸ میلیون دلار، ماهانه ۲۳ میلیارد دلار و ۲۸۰ میلیارد دلار در سال، است.

کشورهایی مانند هند و ویتنام از افزایش قیمت نفت، بیشتر آسیب خواهند دید، چراکه نه تنها این کشورها وابستگی سنگینی به واردات نفت خام دارند، بلکه ثروت ملی آنها هنوز آن قدر زیاد نیست که بتواند افزایش ناگهانی هزینه سوخت را جذب کند.

کلید واژه ها: هزینه – دلار – قیمت – آسیا – نفت خام – منطقه – درصد – افزایش – جهان – مصرف کنندگان – قیمت نفت – افزایش قیمت – مصرف – کشور – تولید – میلیارد – بانک – واردات – هایی – سرمایه گذاری – بانک سرمایه – انتقال داده – آمریکایی – بزرگترین – وابستگی – کارخانه – سرمایه – انتقال – ویتنام – سال ۲۰۱۴


موضوع : اخبار ارز
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نویسنده :adminkhan در تاریخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۷